Nartorolki na Jurze dla początkujących i zaawansowanych

14 mar 2022

Jurajskie ścieżki to prawie 23 km ścieżek asfaltowych pieszo rowerowych. Przebiegające przez trzy gminy na szlaku Orlich Gniazd – Miasto i Gminę Żarki, Gminę Niegowę i Gminą Janów. Ścieżki przebiegają przez piękne jurajskie tereny lasy, łąki, pagórki, ostańce oraz wspaniałe miejsca i atrakcje jury jakimi są Zamki Mirów, Bobolice, Ostrężnik , Złoty Potok, Leśniów czy Przewodziszowice.

Asfaltowe Ścieżki są rajem dla biegaczy narciarskich gdy tylko zimą spadnie śnieg a w pozostałych porach roku od wiosny do jesieni idealnie nadają się do nauki i jazdy dla początkujących jak i dla zaawansowanych na nartorolkach.
Nartorolki z racji coraz większego zainteresowania społeczeństwa nartami biegowymi z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Gdyż osoby które złapały tak zwanego bakcyla na nartach biegowych chcą kontynuować swoją przygodę z biegówkami w pozostałych porach roku gdy nie ma śniegu.

Trasy na nartorolki na jurze idealnie odpowiadają pod tą dyscyplinę sportu gdyż z racji ukształtowania jury nie są trudne a płaskie położenie i niewielkie wzniesienia doskonale nadają się do początkujących jak i zaawansowanych.

Nartorolki na jurze początki mają od 2016 roku gdzie powstała wypożyczaniazarki.pl w Przewodziszowicach gmina Żarki i tu to właśnie w bliskiej odległości znajdują się ścieżki jurajskie gdzie możemy zacząć przygodę z nartorolkami.
Wypożyczalni można wypożyczyć cały komplet to jest nartorolki, buty, kijki, kaski a także skorzystać z porad instruktora aby poznać pierwsze kroki na nartach z kółkami.

Dla początkujących polecana jest trasa tak zwana Traktem Mirowskim z Żarek do Mirowa gdzie w Mirowie znajdują się trwałe ruiny zamku. Trasa w jedną stronę ma 7 km i jest w dużej mierze wypłaszczona z niewielkimi podbiegami i zjazdami.

Dla bardziej zaawansowanych proponowana jest trasa tak zwana Ostrężnicka, zaczynająca się przy wypozyczalnizarki.pl w Przewodziszowicach i przebiegająca przez Czatachowa Ostreżnik, Trzebniów, Pustelnia w Czatachowie, strażnica w Przewodziszowicach z metą w wypożyczalni. Trasa ma 13 km długości ale charakteryzuje się długimi podbiegami. Atutem tej trasy jest to że przebiega przy wielu ostańcach co daje jej charakterystyczny jurajski klimat. Nartorolki na jurze to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z tą ciekawą formą rekreacji. I kontynuacja zimowej atrakcji na nartach biegowych.

0 komentarzy

Start
Zadzwoń
Napisz email
Skip to content