Nauka jazdy na nartorolkach

31 mar 2022

Nauka i warsztaty na nartorolkach w naszej wypożyczalni w Przewodziszowicach – Gmina Żarki to cykliczne spotkania dla osób indywidualnych, rodzin, grup zorganizowanych.
Zaczynając szkolenie rozpoczynamy od doboru sprzęty w wypożyczalni w Przewodziszowicach poprzez dobranie odpowiedniego obuwia dopasowanego do stopy, następnie nartorolek, kijków z specjalnymi wzmocnionymi końcówkami – grotami ponadto kask i ochraniacze zalecamy aby każdy miał swój własny (wystarczy rowerowy kask) a jeżeli nie posiada to udostępniamy z wypożyczalni.

Gdy mamy już sprzęt odpowiednio dobrany sprzęt to wyruszamy na jurajskie ścieżki i zaczynamy szkolenie od pokazania jakie występują rodzaje nartorolek i czym się różnią, do stylu klasycznego czy łyżwowego.

Pierwsze kroki zaczynamy od lekkiego rozciągania mięśni i stawów, następnie pierwsze zapięcia i pierwsze ustanie na nartorolkach oraz pierwsze kroki i tu wszystko pokazuje instruktor.
W czasie warsztatu uczymy początkowej techniku utrzymania się na nartorolkach i po kolei przechodzimy do drobnego szurania i coraz to większych kroków. Gdy już to mamy opanowane to doskonalimy kroki naprzemienny a następnie bez krok, w miedzy czasie zwracamy szczegółową uwagę na prawidłowe wykorzystywanie kijków tak aby jak najbardziej wykorzystywać ich siłę i potencjał ich.
Po opanowaniu już swobodnego poruszaniu się przechodzimy do pokazywania metod hamowania.
Tu poświęcamy troszkę więcej czasu gdyż hamowanie ma istotny wpływ na jazdę na nartorolkach na jurajskich ścieżkach gdyż pagórkowaty teren powoduje w niektórych miejscach rozwijanie dużych prędkości i musimy sobie poradzić a takich sytuacjach.

Czas pierwszego szkolenia na nartorolkach to około 2 godzin które pozwalają na całkowite zapoznanie się z tą dyscypliną i poczucie frajdy i złapanie tak zwanego bakcyla jakie niesie ta letnia odmiana nart biegowych. Naukę Jazdy na nartorolkach w naszej wypożyczalni najczęściej prowadzimy w weekendy tj. sobota i niedziela natomiast w pozostałe dni tygodnia po ustaleniu wybraniu odpowiedniego terminu.

0 komentarzy

Start
Zadzwoń
Napisz email
Skip to content