Rowerowe wycieczki z przewodnikiem po Jurze

28 kwi 2022

Rowerowe wycieczki z przewodnikiem po jurze powstały z myślą o wszystkich turystach odwiedzających północną jurę łączący aktywny wypoczynek z poznaniem atrakcji krajoznawczych regionu.
Rowerowe wycieczki najczęściej są prowadzone na szlakach Jurajskich ścieżek spacerowo – rowerowe które to są jedne z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji regionu ponad już 25 km ścieżek asfaltowych łączących jurajskie gminy Żarki, Niegowa, Janów oraz Olsztyn.

Ścieżki Przebiegają obok najbardziej atrakcyjnych miejsc jury jak zamki w Mirów, Bobolice, Olsztyn Strażnice w Przewodziszowicach, Ostrężnik, Złoty Potok.
Jednakże można ustalić dowolną trasę z przewodnikiem do innych atrakcji jak choćby do atrakcji Gminy Kroczyce i jednego najwyższego ostańca na jurze Góry Zborów i Podlesic czy chodźby Jaskini Głębokiej
Atutem wycieczki z lokalnym przewodnikiem jest to że oprócz podziwiania widoków krajobrazowych i atrakcji jurajskich jest poszerzana o wiedzę o lokalnych tradycjach, historiach, legendach i tajemnicach a jura takich ma wiele.

Lokalni przewodnicy to najlepszy sposób na poznanie jury od środka to pokazanie unikatowych ostańców ukrytych głęboko w lasach, czy starych miejsc poboru wody przez mieszkańców tak zwane Studniska lub historie i miejsca związane z wojnami – pierwszą lub drugą wojną światową a walk wojennych na jurze było dużo.
Wiele ciekawych informacji nie doczytamy na tablicach informacyjnych bo ich tam nie ma natomiast lokalny przewodnik doskonale to przekaże.
Wycieczki rowerowe z przewodnikiem po jurze i jurajskich ścieżkach to nie tylko organizacja dla większych grup takich jak wycieczki szkolne czy upiększenie atrakcji wyjazdu firmowego, to także organizacja dla indywidualnych klientów, malutkich grup czy rodzin.

WypożyczalniŻarki.pl oprócz wynajmu rowerów, nartorolek, nart biegowych świadczy także usługi wynajęcia wykwalifikowanego przewodnika z którym to można uzgodnić i dopasować odpowiednią trasę do własnych potrzeb .

0 komentarzy

Start
Zadzwoń
Napisz email
Skip to content